One House

opis projektu

Jak stworzyć przestrzeń biurową transparentną, ale sprzyjającą skupieniu i pracy? Przed takim wyzwaniem stanęliśmy podczas tworzenia koncepcji biura dla agencji marketingowo reklamowej, One House.

Projekt wnętrz powstał na podstawie wcześniej przygotowanego przez naszą pracownię space planu. Już na tym pierwszym etapie, aranżując rozkład biura, priorytetem było spełnienie oczekiwań Klienta, dla którego ważne było aby stworzone miejsca pracy przeplatały się płynnie ze strefami kreatywnymi i pomieszczeniami relaksu, przy czym jednocześnie cała przestrzeń już od wejścia na recepcję miała sprawiać wrażenie otwartości. W efekcie naszej pracy powstało biuro, w którym z każdego miejsca można zobaczyć odległe części pozostałej powierzchni. Całej przestrzeni nadany został charakter industrialny podkreślony przez stalowe konstrukcje ściany z logo i ściany chwały w strefie recepcji, przeszklenia z podziałem szyb na małe kwatery przywodzące na myśl fabryczne okna, okładziny ścian z blachy i otwarte sufity. W centrum biura znajduje się kuchnia z jadalnią, zaprojektowana w stylu kawiarni. Ważnym dla Klienta było także stworzenie dla swoich pracowników miejsc wypoczynku i relaksu, w których ,mogą w różnorodny sposób oderwać się od pracy, i tak powstały pomieszczenia game room i spa.

Aby pracownicy mogli odciąć się od otoczenia i skupić się na wyjątkowo trudnych zadaniach, na powierzchni zostały zaprojektowane budki telefoniczne. Dzięki nim pracownicy mogę również bez skrępowania porozmawiać przez telefon, nie przeszkadzając innym. Dzięki naszym staraniom i kreatywności, oraz otwartości Klienta na nasze pomysły powstała niebanalna powierzchnia bardzo mocno akcentująca charakter firmy One House, będąca jej wizytówką i jednocześnie tworząca przyjazne środowisko pracy dla osób w niej zatrudnionych.

Data
Kategoria
case study