Vanity Style

opis projektu

Od pierwszego spotkania wiedzieliśmy, że najważniejszym elementem w projekcie będą ludzie którzy tworzą tą firmę. Następnie wartości i ich misja.

Zaczynając prace nad projektem, pierwszym punktem nad jakim pracujemy jest stworzenie jak najlepiej przystosowanej przestrzeni do filozofii pracy firmy. Wielka energia, zaangażowanie oraz pozytywne nastawienie zespołów tworzy kipiący ekosystem. Takie środowisko najlepiej się czuje w przestrzeni typu Ability Base Working. Małe przestrzenie open space z wysokimi przegrodami żyjącej zieleni, pomiędzy wiele siedzisk, stołów, miejsc do spotkań zarówno małych jak i większych. Bardzo ważnym miejscem jest strefa recepcji z rozkładanymi ścianami które po złożeniu tworzą olbrzymią przestrzeń audytoryjną.

Drugim punktem nad jakim pracujemy jest opisanie wartości i misji firmy na język architektoniczny, czyli to jak biuro wygląda. Misją Vanit Style jest budowanie angażujących miejsc pracy oraz motywowania pracowników do aktywnego trybu życia. Naszymi wskazaniami były jasne przestrzenie z dużą ilością drewna i zielonych roślin, energiczne kolory. Również ze względu na położenie jednej części biura w starym industrialnym budynku, użyliśmy cegły.  Przestrzenie wspólne jak kuchnie, projektowaliśmy z myślą o połączeniu nowoczesności ze przywodzące na myśl dawne materiały. Drewno nadgryzione zębem czasu, płytki gresowe ze śladami tynku połączyliśmy z minimalizmem form zabudów. Zadbaliśmy również aby każdy gabinet był zaprojektowany pod gust kierowników, jednak we wspólnym mianowniku materiałowym.

Przestrzeń Vanity Style w Woli Retro to miejsce tętniące życiem i pomysłami. Gdzie to energia ludzi w nim przebywających zaprojektowała przestrzeń.

Data
Kategoria
case study